O nás

U ELAIAN je od počátku existence dbáno rodinné tradice, že kvalita a především chuť olivového oleje stojí vždy na prvním místě. Potomci Nikolaos a Dimitris zdědili po svém pradědečkovi jménem Vasilis Tsalouchidis osobní přístup a vášeň pro olivový olej, která se tak předává z generace na generaci. To produkty ELAIAN vyzdvihuje na špičku mezi extra panenskými oleji prodávanými v běžné maloobchodní síti.

Rodinná tradice více než 43 let lisování olivového oleje dává vyniknout jedinečnosti a té nejvyšší kvalitě olejů ELAIAN.

Olivový olej ELAIAN je vyráběný lisováním za studena z výběrových oliv odrůdy Koroneiki pocházející z Řeckého regionu Achaia. Teplota při výrobě olivového oleje nepřekročí 30 °C, čímž se nezničí jeho kvalita. Obecně vyšší teploty zničí těkavé části oleje, které jsou zodpovědné za jeho charakteristické aroma. Často vysoké teploty dodají oleji načervenalou barvu. Olivové oleje ELAIAN jsou tmavě zelené barvy.

V ELAIAN dodržujeme přísná pravidla ve všech fázích výrobního procesu. Jelikož máme velkou zodpovědnost vůči našim pěstitelům, snažíme se zajistit okamžité lisování olivového oleje. Jeho okamžité skladování v zásobnících je další krok, kterým zajišťujeme vysokou kvalitu olivového oleje pro spotřebitele. Olivový olej ELAIAN je vynikající extra panenský olivový olej pěstovaný tradičním způsobem bez nebezpečných postřiků jak tomu bylo dříve zvykem.